Sortiment spoločnosti - Strešné substráty

Sortiment spoločnosti

Ponúkame rôzne druhy strešných substrátov, vhodných na širokospektrálne využitie od malých prekrytí až po developerské projekty. Samozrejmosťou je prispôsobenie používaných substrátov pre typy a druhy rastlín, stromov a kríkov, ktoré budú vytvárať nový biotop na vegetačnej streche.

Sortiment spoločnosti

Vlastnosti substrátov

Vlastnosti dodávaných strešných substrátov umožňujú ich použitie už od vrstvy 6 cm hrúbky pre extenzívne ozelenenie striech (skalničkami, prípadne suchomilnými trávami). Intenzívne strešné substráty sú naopak pre svoje výminočné vlastnosti vhodné pre konštrukciu zelených striech s vysokou vrstvou substrátu, umožňujúcim výsadbu klasickej parkovej zelene (trávnikov, stromov, drevín a pod.).

Spoločným znakom strešných substrátov v technických parametroch je:

  • Možnosť prepravy substrátov v sile na stavbu a ich následná doprava – vyfúknutie na strechy budov (vrátane výškových) cez hadicu.
  • Preprava substrátu je možná v ideálnych podmienkach až do výšky cca 80 metrov bez použitia žeriavovej zvislej prepravy, skladovania na stavbe, dodatočných presunov a približovania.
  • Nízka hmotnosť substrátov v suchom (1m3 = 1,0 tony) aj mokrom stave (1m3 = 1,39 tony), zároveň s použitím už od vrstvy 0,06 m (6cm) umožňuje ekologické zazelenenie striech pri nízkej záťaži už od 84kg/m2 pri maximálnej váhe substrátu v mokrom stave.
  • Vysoká absorbcia vody strešnými substrátmi umožňuje optimálny rast zelene spolu s ekologickým prínosom pre krajinu vo forme zadržiavania vody v krajine, znižovaním nákladov na odkanalizovanie striech, znižovaním nákladov na klimatizovanie budov a v neposlednom rade znižovaním vyžarovaného tepla zo striech.

Substráty sú dodávané:

  • Pneumaticky vyfúknuté priamo na strechu zo sila.
  • Balené v big-bagoch pre prepravu žeriavom.
  • Voľne sypané pre presun na bežnom teréne, alebo v miestach dostupných nakladačmi a pod.

Sortiment spoločnosti

Ing. Martin Mikulaj zo ZARES GROUP

IQ NET | Certifikát Quality Austria System ISO 9001:2008 No.08680/0
IQ NET | Certifikát Quality Austria System ISO 9001:2008 No.08680/0

Spoločnosť Strešné substráty, spol. s r.o. je zameraná na výrobu prvotriednych substrátov. Pri zostavovaní receptúry prihliadame predovšetkým na kvalitné komponenty a stálosť kvality nami dodávaných substrátov. Zloženie našich substrátov zodpovedá Nemeckej norme FLL a sú certifikované.

Ing. Martin Mikulaj
ZARES GROUP

Stiahnuť certifikát IQ NET (PDF)

Stiahnuť certifikát QUALITY AUSTRIA (PDF)

Potrebujete poradiť?

Pomôžeme Vám pri zhmotnení Vašej predstavy, aby výsledok stál naozaj zato.

    Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte.